Wystawa "Alfred Kotkowski . W 15. rocznicę śmierci rzeźbiarza"
12 grudnia 2014 – 22 lutego 2015 r.
Alfred Kotkowski (23 XII 1957, Morąg – 28 VI 1999, Piątkowa) Dzieciństwo spędził w Słoneczniku koło Morąga. W latach 1972-1976 uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i już wówczas wybrał specjalizację w zakresie wykonywania i restauracji rzeźby kamiennej. Od 1977 do 1983 r. odbywał studia na Wydziale Rzeźby w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom „Dziecko” w pracowni prof. Mariana Koniecznego). Od 1983 r. mieszkał w Piątkowej koło Nowego Sącza. Tworzył w drewnie, brązie i kamieniu – od piaskowca i marmuru poprzez wapień pińczowski do sztucznego kamienia, czasem wykorzystywał też inne tworzywa syntetyczne. Z równym powodzeniem wykonywał małe formy rzeźbiarskie i medalierskie, jak i rzeźby monumentalne.
Wystawa "Sądeczanki w Ravensbrück"
24 października – 7 grudnia 2014
Budowę obozu koncentracyjnego w Ravensbrück rozpoczęto w 1938 roku. Rok później, w marcu, osadzono w nim pierwszą grupę kobiet. Więźniarki były wykorzystywane do prac niewolniczych, na rzecz firm niemieckich. Od 1942 roku w obozie przeprowadzano na uwięzionych eksperymenty medyczne, co dla większości skończyło się kalectwem do końca życia. Pod koniec roku 1944 Niemcy rozpoczęli uśmiercanie kobiet w komorze gazowej. Jak się ocenia, w ten okrutny sposób pozbawiono życia od 5 do 6 tys osób. W sumie przez obóz przeszło ponad 132 tysiące kobiet 27 narodowości, z których zginęło ponad 90 tysiący. Liczba Polek w obozie sięgała około 40 tysięcy, wśród nich było wiele sądeczanek. Wystawa prezentuje pamiątki po więźniarkach sądeckich – pasiaki, powstałe w obozie rękodzieło, prace plastyczne io inne.
Wystawa "Skarby Małopolski"
24 maja – 27 lipca 2014
Wystawa prezentująca nagrodzone i wybrane prace uczestników konkursu fotograficznego "Skarby Małopolski", który w tym roku odbywał się pod hasłem: "Dziedzictwo ocalone dla przyszłości".
28 lutego – 18 maja 2014 r.
Ekspozycja składa się z 60 fotografii wykonanych przez dziennikarza Adama Głaczyńskiego podczas podróży po Indiach. Autor pokazuje na nich życie mieszkańców Delhi, Agry, Dżajpuru, Amberu, Amritsaru i innych miast. Uzupełnieniem wystawy fotograficznej są eksponaty (stroje, naczynia, tkaniny) ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie i nagrania charakterystycznch dla ulic Indii dźwięków i odgłosów.