Sądecki spacer historyczny+(PLUS). Ostatnie 150 lat z życia Nowego Sącza
Sądecki spacer historyczny+(PLUS). Ostatnie 150 lat z życia Nowego Sącza
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, w ramach działalności mającej na celu poszerzanie wiedzy o regionalnej kulturze i dziedzictwie narodowym, mając na względzie bardzo duże zainteresowanie historią Nowego Sącza, kontynuuje projekt edukacyjny pt. SĄDECKI SPACER HISTORYCZNY+(PLUS). OSTATNIE 150 LAT Z ŻYCIA NOWEGO SĄCZA i zaprasza do uczestnictwa w terminie 1.07.2022 – 30.06.2023 r. Nasza propozycja kierowana jest do dzieci przedszkolnych oraz dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Komentarz dopasowujemy indywidualnie do każdej grupy wiekowej.
Projekt ma na celu przedstawienie w sposób niekonwencjonalny wybranych zagadnień z historii naszego miasta, w formule ścieżki tematycznej z komentarzem przewodnika, zorganizowanej w oparciu o przestrzenie muzealne tj. Gmach Główny, Galeria Marii Ritter i Stare Wnętrza Mieszczańskie, Dom Gotycki oraz wybrane miejsca w Nowym Sączu. Zapraszamy do udziału w tej interesującej i oryginalnej lekcji historii.
Projekt edukacyjny: SĄDECKI SPACER HISTORYCZNY+(PLUS). OSTATNIE 150 LAT Z ŻYCIA NOWEGO SĄCZA.
Program:
Gmach Główny, ul. Jagiellońska 56:
zwiedzanie wystawy „Fotogawęda. Ze zbiorów Mieczysława Cholewy” do 27 maja 2023 r. Muzeum ze względu na zalecenia konserwatorskie zastrzega sobie prawo do regulowania ruchu zwiedzających na ww. wystawie czasowej. W przypadku dużej liczby zwiedzających powyżej 20 osób grupa zostanie podzielona i wymiennie jedna część będzie zwiedzać wystawę czasową, a druga oglądać filmy dokumentalne dot. ekspozycji muzeum. Orientacyjny czas zwiedzania wystawy min. 60 minut
zwiedzanie wystawy czasowej i ekspozycji stałej: historia Nowego Sącza od autonomii galicyjskiej po zakończenie II wojny światowej – Nowy Sącz w I dekadach autonomii galicyjskiej, odbudowa miasta po pożarze w 1894 r., wielka wojna 1914 – 1918, dwudziestolecie międzywojenne, II wojna światowa;
pracownia Bolesława Barbackiego, zapoznanie się z postacią i dorobkiem artystycznym.
Spacer pod kierunkiem przewodnika Muzeum: Planty (pomnik Adama Mickiewicza, Dąb Wolności), ul. Narutowicza/ul. Długosza (Kościół Św. Kazimierza, dom Zenona Adama Remiego, Małopolskie Centrum Kultury Sokół), ul Jagiellońska (dawny Hotel Imperial, posąg Władysława Jagiełły), Ratusz, miejsce Pamięci Ofiar Holocaustu przy ul. Tymowskiego.
Dom Gotycki, ul. Lwowska 3:
zwiedzanie ekspozycji historycznej zawierającej rekonstrukcję aktu lokacyjnego Nowego Sącza.
Galeria Marii Ritter i Stare Wnętrza Mieszczańskie, Rynek 2:
od dnia 03.07 do dnia 1.10.2022 r.
zwiedzanie ekspozycji galerii; saloniku i sypialni