Projekt przewiduje organizację wystawy czasowej pn. „Bicepsy Sądecczyzny”, która jest próbą ukazania historii i rozwoju sądeckiego sportu oraz kultury fizycznej na ziemi sądeckiej. Zwiedzający wybiorą się w jedyną w swoim rodzaju podróż w czasie, dzięki której poznają namiastkę bezpowrotnie utraconego klimatu galicyjskiej i przedwojennej Sądecczyzny. Jednym z jego elementów było szeroko pojęte wychowanie fizyczne i sport. Jego specyfika oraz uwarunkowania były lustrzanym odbiciem ziemi sądeckiej pod kątem kulturowym, politycznym i geograficznym.
W ramach zadania planowane jest wykonanie wystawy w formie narracyjno-obrazkowej uzupełnionej artefaktami, która zostanie podzielona na trzy części: pierwsza obejmować będzie najdawniejsze wzmianki o początkach kultury fizycznej na ziemi sądeckiej do momentu odzyskania niepodległości. Kolejna ukaże funkcjonowanie sądeckiego sportu w II Rzeczypospolitej do czasu agresji Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 r. Trzecia część to szczegółowy opis dziejów najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych na Sądecczyźnie, tj.: piłki nożnej, narciarstwa (biegi, skoki), hokeja, lekkoatletyki, gier sportowych (koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej), kajakarstwa, szybownictwa oraz prezentacja najbardziej zasłużonych sportowców. W ramach wystawy wydany zostanie także katalog, w którym znajdą się szerokie opracowania prezentowanych na wystawie zagadnień.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.